Aris Psikoloji
Aris Psikoloji

Online Randevu

Adınız Soyadınız

E-posta adresiniz

Telefon

Mesajınız

Aris Psikoloji Aris Psikoloji

Menü

Nazlı Çalışkan

Nazlı Çalışkan

Başkanın Mesajı

MERHABA

Şu an benimle ilgili ne öğrenmek istediğini bilmiyorum belki özel hayatımı merak ediyorsun belki de akademik kariyerimi öğrenmek istiyorsun ben kendimden kısaca bahsedeyim.

Üç çocuklu bir ailenin birinci çocuğu olarak Konya’nın Karatay ilçesinde doğmuşum.Ailenin ilk çocuğu olmam nedeniyle bir hayli şımartılmışım adım gibi nazlı bir çocukluk dönemi geçirmişim.

O zamanlar Konya’nın en iyi okullarından olan A.Hazım Uluşahin ilköğretim okulunda okudum. Çok parlak bir öğrenci olmasam da hiçbir zaman kötü bir karne getirmedim.

Lise dönemim de ise ilerde yapmak istediğim mesleğe dair kafamda bir şeyler belirginleşmeye başladı. İnsanları dinlemeyi anlamayı ve onlar için kendimce çözümler üretmeyi seviyordum. O dönemler de tanıştığım hocam Özcan Aladağ bana ne olmak istediği mi sorduğunda hiç unutmuyorum ben de sizin gibi bir danışman olacağım demiştim ve oldum da . Lise yıllarımdan itibaren her konu da ne istediğimi bildim ve o amaç uğrunda kazanana kadar mücadele ettim.

Onun etkisi altında Ankara Üniversitesi sosyoloji bölümünü bitirdim. Bu süreçte gördüm ki birçok kişi evliliklerinden mutsuz ve acı çekiyordu belki de çok küçük sebeplerden evlilikler bitiyordu. Bu nedenle iyi bir aile ve evlilik danışmanı olma yolunda ilerledim ve bunu başardığımı da düşünüyorum. Ben yeniliklere açık bir danışmanım.

İşim mesleki boyutu bir yana vicdanen de bana huzur veriyor. İşi mi seviyor ve keyif alıyorum.Karşımda ki kişilerin hayatının olumlu yönde ilerlemesinde faydalı olmanın bana verdiği huzur paha biçilemez.

2016 yılında  Necmettin Erbakan Üniversitesi (Konya) Yüksek Lisans (Master) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık eğitimini tamamladım.Ardından 2019 yılında Çağ Üniversitesinde Psikoloji Yüksek Lisans (Master) eğitimine devam ediyorum. Danışmanlık hizmetlerime ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına Bağlı olan merkezimiz Aris Aile Danışma Merkezinde devam ediyorum..

SEVGİLER.